Intervju sa predsjednikom Savjeta učenika Ljubišom Šumarom

Osamnaestogodišnji Ljubiša Šumar, učenik trećeg razreda CNC tehničara , predsjednik je Savjeta učenika u našoj školi posljednjih godinu dana. Pored toga, aktivno se bavi fudbalom u kome ostvaruje samo najbolje rezultate. Uradili smo intervju sa Ljubišom, te saznali nešto više o njegovom radu i doprinosu u Savjetu učenika naše škole.

  • Kakav je osjećaj biti predsjednik Savjeta učenika?

Osjećam se ispunjeno jer imamo više mogućnosti da se družimo i da zajedničkim snagama dolazimo do rješenja i postižemo zajedničke rezultate.

  • Da li je teško uskladiti ostale obaveze sa obavezama koje imaš u školi kao predsjednik Savjeta učenika?

Nekada zna biti teško izbalansirati sve obaveze, ali se ipak trudim da uspijem sve obaveze završiti na vrijeme i u tome uspijevam.

  • Koliko puta sedmično održavate sastanke?

Sastanke održavamo jednom sedmično ili dva do tri puta mjesečno,zavisi od situacije ,te se organizujemo po potrebi.

  • Kojim se sve temama bavi Savjet učenika?

Savjet učenika postoji da bi se bavio pitanjima i problemima učenika, te svih školskih vannastavnih aktivnosti .

  • Šta je sve postignuto u okviru rada Savjeta učenika ove školske godine?

Realizovali smo brojne aktivnosti kao što su: „Veče umjetnosti“, „Dan otvorenih vrata“ , „Jedan slatkiš, jedno dijete“, „Idemo na Mars“, „Tajni Djed Mraz“, Kutija za Valentinovo i druge brojne aktivnosti. Nešto što je najučestalije jeste otvaranje i kontrolisanje SOS kutije gdje svi učenici imaju mogućnost da prilože svoje kritike i pohvale profesora.

  • Na koji način bi ti unaprijedio rad Savjeta učenika?

Prije svega, kada bi to bilo moguće, angažovao bih više učenika da učestvuju u radu Savjeta učenika. Na taj način bi čitava organizacija bila uspješnija, a razne manifestacije pritom kreativnije.

  • Šta bi poručio svom nasljedniku na mjestu predsjednika Savjeta?

Svom nasljedniku bih poručio da pažljivo bira članove jer su oni ključ u sprovođenju rada aktivnosti Savjeta učenika. Učenici koji su direktni članovi Savjeta učenika moraju posjedovati sposobnost organizacije, tačnosti, ažirnosti, te prije svega biti odgovorni učenici.

                                                                                                                                                                                                Anđela Jovičić III et