Informatičko-multimedijalna sekcija privlači pažnju učenika

1U našoj školi aktivna je Informatičko-multimedijalna sekcija koja broji oko 8 aktivnih članova, a vodi je prof. informatike Nevena Stamenić. Sastanci ove sekcije se održavaju se održavaju srijedom na sedmom času. Sekcija se bavi održavanjem školskog sajta, multimedijom, a ove godine akcenat je stavljen na izradu školskog časopisa. Ova sekcija je u svom radu usko povezana sa novinarskom sekcijom.  Mladi novinari naše škole prikupljaju informacije o svim dešavanjima u školi, ali i dešavanjima u kojima učestvuju učenici naše škole. Članovi informatičke sekcije sve ove novosti objavljuju na školskom sajtu. Sve informacije su dostupne i na fejsbuk profilu naše škole. Povodom uspješnog rada ove sekcije razgovarali smo sa profesoricom i nekima od članova.

  1. Kakvo je vaše mišljenje o interesovanju i radu učenika?

Profesorica: ,,Učenici su veoma zainteresovani za rad, a ja sam veoma zadovoljna brojem članova. Sami učenici znaju da će im snalaženje na računarima biti potrebno u školovanju i daljem životu i trude se da svoje znanje obogate na ovim časovima.“

  1. Šta te privuklo ovoj sekciji?

Natalija Knežević (III1 gimnazije) : ,,Interesuje me web-dizajn te se aktivno bavim održavanjem školskog sajta. Ova aktivnost me čini srećnom.“

Marko Milinčić (I2 gimnazije) : ,,Privlači me razvoj tehnike u današnje vrijeme, a naročito računara. Zadovoljan sam što sam član ove sekcije jer ovdje mogu izraziti svoju kreativnost.“

  1. Šta je najzanimljivije na časovima?

Andrej Petković (I2 gimnazije) : ,,Zanimljiva mi je razmjena znanja, sticanje iskustva, ali i druženje sa članovima sekcije.“

Na pitanje kakva su njena očekivanja za dalji rad sekcije, profesorica Nevena Stamenić je naglasila da je cilj da se nastavi sa održavanjem školskog sajta, kao i da se do kraja školske godine izda školski časopis.

 

                          Andrea Ivanović, I1 gimnazije

Andrea Ivanovic, I1 gimn.