Humanitarna akcija „Jedan slatkiš-jedno dijete“

Nevladina organizacija „Milenijum“ u saradnji sa U.G. „Cezar“, te Centrom za socijalni rad, Crvenim krstom Opštine Srbac i Savjetom učenika JU CSŠ „Petar Kočić“ ove godine, trinaestu godinu zaredom, organizuje tradicionalnu humanitarno-volontersku akciju „Jedan slatkiš–jedno dijete“.

Cilj akcije je prikupljanje slatkiša, te pakovanje i podjela novogodišnjih paketića za djecu iz socijalno ugroženih porodica. Akcija je realizovana tokom decembra na području opštine Srbac, gdje su u školama na području opštine, državnim ustanovama i privatnim prodavnicama bile postavljene kutije u koje su građani mogli ubaciti slatkiše. Naši učenici su i ovaj put pokazali svoju humanost, jer je uz njihovu pomoć sakupljen veliki broj paketića, te su time pokazali primjer ostatku građana i podstakli da se i oni pridruže ovoj humanitarnoj akciji i uljepšaju praznike onima kojima je to najpotrebnije. Svečana dodjela paketića biće održana 28.12.2017. godine sa početkom u 13 časova u holu JU CSŠ „Petar Kočić“.

Ivona Stojić, III1 gimnazije