„Flutete“ u Srpcu povodom obilježavanja Dječije nedjelje

flutete.jpgPovodom obilježavanja Dječije nedjelje u našoj opštini, u srijedu, 07.10.2015. godine,održan je koncert kvarteta flauta „Flutete“ iz Banjaluke u Domu kulture sa početkom  u 1245 časova.

Kamerni kvartet u sastavu: Sunčica Lončar, Nataša Vukojević,  Marija Pilipović i Deana Simić izveo je šarolik repertoar od popularnih djela klasične muzike do muzike 20. i 21. vijeka i  džez standarda.Oko 300 učenika naše škole imalo je priliku  čuti stav iz kompozicije za djecu „Dječiji kutak“ Kloda Debisija, isječak iz Mocartove opere „Čarobna frula“, svitu „Krcko Oraščić“ P. I. Čajkovskog i mnoge druge kompozicije. Ovaj koncert je bio poklon grada djeci, a pokrovitelj je bila Opština Srbac. Članice kvarteta su izjavile da je nastup pred ovakvim tipom publike za njih bio neobičan, ali izazovan i da su zadovoljne nastupom.