Donacija knjiga “Gradskoj biblioteci”

 received_10208810293522506Dana 30.12.2015. godine JU CSŠ „Petar Kočić“ Srbac uručila je donaciju od 48 dječijih knjiga Gradskoj biblioteci Srbac. 90% knjiga je nađeno u fundusu školske biblioteke JU CSŠ „Petar Kočić“, a ostale knjige su donirali učenici naše škole.

Direktorica gradske biblioteke Dragana Đukić izjavila je da im ova donacija puno znači, posebno zbog toga što je mnogo dječijih knjiga uništeno u poplavama. Djeca do školskog uzrasta imaju besplatno učlanjenje s ciljem da se od malih nogu vežu za čitanje knjiga. Gradska biblioteka za Sv. Savu 26, 27 i 28. jan. 2016. godine sprovela je aktivnost simboličnog učlanjenja od 1KM, te poziva sve zainteresovane da se učlane u tom periodu i naredne godine. Direktorica gradske biblioteke je izrazila zahvalnost te poklonila našoj školi 58 knjiga iz izdanja BLIC biblioteke koje će omogućiti našim učenicima novo štivo za čitanje. Ovu akciju doniranja knjiga pokrenula je prof. Svjetlana Tesla. Na pitanje šta ju je podstaklo da organizuje ovu akciju, odgovorila je: „U školskoj biblioteci pronašla sam mnoštvo dječijih knjiga koje su učenici naše škole prerasli. S tim da je bila dječija nedjelja, došla sam na ideju da knjige doniramo Gradskoj biblioteci.“

      Jedna od učenica koja je donirala knjige, Jovana Dragomirović izjavila je: „Te knjige sam jako davno pročitala i mnogo su mi se svidjele, te sam odlučila pružiti priliku i ostaloj djeci da uživaju u njima“.

         Milena Jovičić, IVet

 received_10208810297322601received_10208810294962542