Dodatne informacije o upisu učenika u školsku 2020/21. godinu

Konkurs za upis učenika je objavljen 2. juna i dostupan je na internet stranici Škole. Imajući u vidu specifične okolnosti u kojima će se upis sprovoditi sa ciljem što bolje informisanosti učenika i roditelja u nastavku slijede najbitnije informacije:

I – Zanimanja za koja smo dobili odobrenje Ministarstva prosvjete i kulture RS da se ove godine mogu upisati u CSŠ su:

 • Gimnazja (opšti smjer): 2 odjeljenja –     48 učenika
 • Tehničar CNC tehnologija: 1 odjeljenje –     24 učenika
 • Ekonomski tehničar: ½ odjeljenja –    12 učenika
 • Bankarski tehničar: ½ odjeljenja –    12 učenika
 • Konobar: ½ odjeljenja –    12 učenika
 • Kuvar: ½ odjeljenja –    12 učenika

II – NAPOMENA:

Budući da će Oština i u školskoj 2020/21. godini učenicima putnicima prvih razreda subvencionisati 50% cijene mjesečne karte poterebno je u prijavi upisati autobusko stajalište sa koga učenik putnik putuje i prevoznika sa kojim će putovati (ako je to već poznato).  

III – Dokumenti potrebni za upis su:

 1. Prijava za upis (preuzima se u Školi na dan upisa)
  • Preporuka je da se Formular prijave za upis u 1. razred odštampa i ispuni unaprijed kako bi se izbjeglo duže zadržavanje u školi i stvaranje gužvi.
  • Formular prijave je dostupan na OVOM LINKU.
 2. Originalna svjedočanstva o završenom VI, VII, VIII i IX razredu osnovne škole
 3. Izvod iz matične knjige rođenih (original ili ovjerena fotokopija)
 4. Diploma „Vuk Stefanović Karadžić“
 5. Diploma za izuzetan uspjeh iz predmeta značajnih za zanimanje u srednjoj stručnoj školi, odnosno smjer u gimnaziji
 6. Diploma za osvojeno prvo, drugo ili treće mjesto na republičkom ili višem nivou takmičenja

Prijem dokumenata će se vršiti na uobičajeni način u zgradi Centra srednjih škola uz poštovanje važećih higijensko – epidemioloških mjera u vremenu od 700 do 1500 časova po sljedećem rasporedu:

IV – JUNSKI ROK:

Prijem dokumenata za upis učenika u srednje četvorogodišnje škole počinje u ponedjeljak 15.6.2020. godine a završava u utorak 16.6.2020. godine za one učenike koji imaju 60 i više bodova a konkurišu u četvorogodišnje škole. Rezultati upisa će biti objavljeni u četvrtak 18.6.2020. godine do 1000 časova na internet stranici Škole i oglasnoj tabli Škole.

Za učenike koji imaju manje od 60 bodova prijem dokumenata za upis u srednje četvorogodišnje i trogodišnje škole počinje u ponedjeljak 22.6.2020. godine a završava u srijedu 24.6.2020. godine. Rezultati upisa će biti objavljeni u petak 26.6.2020. godine do 1000 časova na internet stranici Škole i oglasnoj tabli Škole.

V – Informativni broj bodova se može izračunati pomoću dostupnog kalkulatora na OVOM LINKU.