Članovi Novinarske sekcije u posjeti Radio-Srpcu

Članovi Novinarske sekcije naše škole posjetili su u četvrtak, 12.5.2022. godine Radio-Srbac. Rad Novinarske sekcije je  uglavnom vezan  za novine, pa je cilj ove posjet bio  da se učenici približe radiju kao sredstvu informisanja.

Po dolasku u prostorije Radio-Srpca učenike je dočekala glavna i odgovorna urednica Radio-Srpca Ljiljana Koščica koja im je poželjela dobrodošlicu i iznijela veoma zanimljive informacije o postanku radija, o načinu rada, zaposlenima i slično. Tako su učenici saznali da se ideja o potrebi osnivanja Radio-Srpca rodila 1974. godine nakon tadašnjih katastrofalnih poplava kada je Sava poplavila 520 i srušila 18 kuća. Radio-Srbac je osnovan godinu dana kasnije, 1975. godine. Danas Radio-Srbac ima 6 zaposlenih i dugoročnu dozvolu za rad do 2032. godine.Program radija je prilagođen svakoj grupi slušaoca, iz razloga što uključuje različite vrste sadržaja, naprimjer: vijesti, tematske emisije sa gostima, omladinske emisije, reklamni sadržaj i slično. Zanimljivo je da se u programu Radio-Srpca dosta vremena posvećuje mladim ljudima, tako da se svake subote od 12:30 do 14 časova emituje program  koji je posvećen ovoj grupaciji ljudi.Voditelji omladinskog programa su dugi niz godina učenici naše škole, te ovim putem pozivamo učenike da podrže svoje vršnjake. Ova posjeta je ostavila  pozitivan utisak na učenike, koji su naročito oduševljeni entuzijazmom novinara Radio-Srpca.

Milica Vujasin II bt