ČETVRTI DVA GIMNAZIJE POBJEDNIK ŠKOLSKOG TAKMIČENJA IZ DEMOKRATIJE I LJUDSKIH PRAVA

Dana  7.5. ove godine sa početkom u 12h održano je takmičenje iz demokratije i ljudkih prava u sklopu projekta „Ja građanin“. Na takmičenju su učestvovale 3 ekipe i to: treći razred ekonomske škole, četvrti jedan razred gimnazije i četvrti dva razred gimnazije. Treći razred ekonomske predstavljali su:  Đorđe Vokić, Momir Adamović, Anđela Baraković, Sara Ivković, Nataša Medaković, Milena Jovičić, Rajko Džepina i Vedrana Vukajlović. Četvrti jedan gimnazije predstavljali su: Nataša Šipraga, Monika Gvozdić, Svjetlana Novaković, Jelena Mačković, Jelena Cvijanović, Natalija Smiljanić i Milijana Tovilović dok su četvrti dva razred gimnazije predstavljali: Brigita Popadić, Olivera Marković, Nataša Ivković, Aleksandra Todorović, Slađana Davidović, Vesna Milanović, Anđela Mandić i Marija Nježić. U sklopu ocjenjivačkog žirija bili su: Milenko Živanić (direktor škole), Željka Babić (psiholog) i Sanela Vidović (profesor). Pobjednici ovog takmičenja su učenici četvrtog jedan gimnazije sa temom „Problem kocke i klađenja“ , sa osvojenih 152 boda. Jaki argumenti i veoma dobro i zanimljivo izlaganje doveli su ih do prvog mjesta. Odmah iza njih bio je treći razred ekonomske škole sa temom „Stop nasilju u porodici nad maloljetnicima“  sa osvojenih 150 bodova. Ekipa četvrtog dva gimnazije sa temom „Obrok koji mnogo znači“ osvojila je treće mjesto. Pored druženja i zabave prilikom takmičenja učenici su pokazali i zavidno znanje o temama koje su predstavljali. Ocjenjivački žiri smatra da su učenici svoj zadatak shvatili veoma ozbiljno i da su postigli odlične rezultate na ovogodišnjem takmičenju.