„Albanska golgota“ privukla pažnju srednjoškolaca

9Učenici II1, II2, IV1 i IV2 gimnazije 28. i 29.9.2016. godine posjetili su izložbu crteža rađenih tehnikom tuš na papiru doktora Borislava Šokčevića. Izložba ovog slikara otvorena je još u ponedjeljak  26.9.2016. godine u Domu kulture u Srpcu, a predstavljena izložba u 28 crteža bila je posvećena stradanju srpske vojske prilikom prelaska preko Albanije, oporavku u Grčkoj, proboj solunskog fronta i bici na Kajmakčalanu  koja se odigrala 1916. godine.

Učenici su u pratnji predmetnih profesora Silvane Novaković i Tatjane Bosnić prisustvovali izložbi te predavanju koje je ukratko održao predstavnik Doma kulture Stevan Umljenović. On je govorio o golgoti srpskog naroda, ali je naglasio da se doktor Borislav Šokčević crtanjem bavi iz hobija, ali da mu je ovo sedma samostalna izložba.

Borislav Šokčević ne samo da je ostavio pozitivan uticaj na Srpčane, nego i na naše srednjoškolce koji su imali priliku vidjeti i prokomentarisati ovu veliku izložbu.

Andrea Ivanović, II1 gimnazije

Andrea Ivanovic, I1 gimn.