Akcija ”Idemo na Mars”

17577867_1833899123543962_566410824_n (1)U organizaciji Savjeta učenika naše škole u petak, 24.03.2017. godine sprovedena je akcija ,,Idemo na Mars”. Cilj ove akcije je bio da učenici i profesori, ali i cijelo rukovodstvo škole zamijene uloge i steknu uvid u način rada zamijenjene strane. 

Tako je na primjer direktora naše škole mijenjala predsjednica Savjeta učenika, Maria Šnjegota, učenica IV razreda ekonomskih tehničara, pedagoga je mijenjao Nemanja Bobić, učenik prvog razreda ekonomskih tehničara, psihologa je mijenjala Isidora Tatić, učenica I1 gimnazije, a sekretara škole Darija Čekić, takođe učenica IV razreda ekonomskih tehničara. Neki od učenika su mijenjali svoje profesore i održali časove iz pojedinih predmeta: učenik Ognjen Komadina iz I2 gimnazije je mijenjao prof. Sašu Babića i održao čas fizike, učenik Boris Slavnić iz I razreda mašinskih tehničara je mijenjao prof. Branku Keser i na času srpskog jezika govorio o riječnicima i enciklopedijama, učenica Marija Ljubojević iz I1 razreda gimnazije  je mijenjala prof. Svetlanu Milošević i podučavala učenike o Rimskom osvajanju na istoku, a u akciju je bio uključen veliki broj i drugih učenika.

Maria Šnjegota, IV et